Napjainkban szinte minden szakemberből hiány van és különösképp igaz ez az elektronikai területen dolgozókra. Villanyszerelőként ráadásul számtalan lehetőségünk van arra is, hogy folyamatosan fejlesszük magunkat, így egyre szélesítsük azoknak a szolgáltatásoknak a kínálatát, amit el tudunk végezni.
Kiváló lehetőséget jelent például a villamos biztonsági felülvizsgáló képzés is. Ráadásul ez a kurzus rendkívül gyorsan elvégezhető, hiszen alig több, mint 60 tanórából áll. További előny, hogy ezek kizárólag olyan időpontban kerülnek megrendezésre, amikor azok is részt tudnak venni, akik egyébként főállásban dolgoznak. Az ágazatban tevékenykedők pontosan tisztában vannak vele, hogy az élet szinte minden területén szükség van elektronikai berendezésekre, ezek hibamentes működéséhez pedig nem csak a rendszeres karbantartás, de az ellenőrzés is elengedhetetlen. A villamos biztonsági felülvizsgáló képzés során elsajátíthatjuk azokat a specifikus tudnivalókat, amelyek ehhez a folyamathoz létfontosságúak.
Annak érdekében, hogy ezt pontosan átlássuk, azt kell megvizsgálnunk, milyen feladatok is várnak ránk, miután a villamos biztonsági felülvizsgáló képzés sikeres teljesítésén túl vagyunk. A leggyakoribb tennivalónk kétségkívül a különféle villamos rendszerek – illetve hálózatok – ellenőrzése lesz. Ugyancsak nagy figyelmet kell fordítani a biztonságtechnikai felszerelések állapotára is, különös tekintettel a villámvédelemre és a szigetelésre. Idővel és kellő tapasztalat birtokában a villamos biztonsági felülvizsgáló képzés elvégzését követően aktívan is részt vehetünk a különböző rendszerek tervezésében. A munkavégzés folyamán nagy hangsúlyt kell fektetni továbbá a dokumentációk elkészítésére, illetve az analizálásra is, hiszen az így kinyert adatok rendkívül fontos szereppel bírnak.